واردات طلا با ارز مبادلاتی

این صنف طلا فروش معرکه است. رفته چانه زنی با بانک مرکزی که به من ارز مبادلاتی بدهید بروم طلا وارد کنم و ارزان بفروشم. قضیه آنقدر تابلو بود که بانک مرکزی زیر بار نرفت. آی می خندیدند به ریش ما و بانک مرکزی اگر این اتفاق می افتاد.

پارسال وارد کنندگان موز معرکه بودند. ارز 1200 تومانی گرفتند تا موز وارد کنند که مردم دم عیدی موز ارزان گیرشان بیاید. و البته حسابی خندیدند به ریش ما و بانک مرکزی.

تا کنون وارد کنندگان دارو و گوشت قرمز و شکر و امثالهم هستند که دارند به ریش مان می خندند. ارز مرجع 1200 تومانی می گیرند و کالایشان را به قیمت ارز آزاد می فروشند، اصولاً اگر کالایی در میان باشد.

ببینیم در این مدت باقیمانده تا وقتی که ارز مبادلاتی هم به پیسی بخورد و بساطش جمع شود ریشمان مایۀ خندۀ چه گروههای دیگری می شود.

7 Responses to واردات طلا با ارز مبادلاتی

 1. آزادی اندیشه says:

  چرا چانه زنی نکنند ، سنگ مفت گنجشک مفت . موفق شدند سود کردند موفق نشدند ضرر نکردند (منطق بازار) قبل و پیش از همه محمودخان (با آن جمشید خان اشتباه نشود) به ریش مان می خندد که از اول وعده ارز تک نرخی داد الان شده سه نرخی . نه تنها طلا و گوشت فروش به ریش مان می خندد بلکه درد اینجاست که موز هم به ریش مان می خندد که اگر تونستی منو بخور! بقول مولوی : احمقان سرور شدستند و ز بیم / عاقلان سرها کشیده در گلیم
  – چاقوی قصاب و ترازوی زرگر تصمیم می گیرند چه ارزی به چه کسی تعقل گیرد .

 2. مهران says:

  سلام
  ولي به نظرم اگه منافع خود بانک مرکزي با اين کار به خطر نمي افتاد ارز مبادلاتي براي واردات طلا هم داده مي شد و اونا هم به ريش ما ميخنديدند!!

 3. مهران says:

  جدا از اين مسايل بياييم دعا کنيم خداوند ريش ما را حفظ کند و به آن برکت بدهد که تو اين اوضاع خراب اينقدر باعث شادي و خنده خلق خداست!!!

 4. deepblue says:

  سلام
  چیزی که بیشتر مایه وحشته اینه که دولت داره عامدا این رفتارها رو میکنه تا یکسری از وابستگانش سودهای فوق کلان بدست بیارن برای خرج کردن در انتخابات. باید بترسیم از اینکه مشایی یا وابستگان احمدی نژاد رای بیاورند با این پولها. 8 سال پربرکت دیگر خواهیم داشت!
  آقای احمدی نژاد فرموده اند که «به جهنم که نفت ما را نمی خرند». کسی که الفبای اقتصاد ایران بداند میفهمد این حرف یعنی هدفگیری جهت زدن پایه اقتصاد ایران و در نهایت کل این کشور. البته به نظر می رسد ایشون برای نابودی چیز دیگری دارند روی نابودی اقتصاد مردم بیچاره برنامه ریزی می کنندد!
  انشاءالله که هنوز دیر نیست.

 5. مهران says:

  سلام با جناب ديپ بلو کاملا موافقم
  توطئه براي نابودي اقتصاد از سال نود با پايين آوردن بهره بانکي به صورت کاملا عريان شروع شد،البته بعد گفتند اشتباه بوده!ولي کاملا برنامه ريزي شده بود.

 6. حسین says:

  دیپ بلو و مهران
  اینکه توطئه است یا غیر عمد، نمی دانم. ولی اینکه اقتصاد صدماتی دیده که جبرانش به این سادگیها ممکن نیست، درست است. و مهران به نکتۀ مهمی اشاره کرد که پایین آوردن نرخ بهره از مخربترین سیاستها بود. همچنین همانطور که دیپ بلو گفت هر کس که به قدرت نزدیکتر بود سودهای کلان برد.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: